Przepis na drink Champagne

Champagne

Champagne

drink Sylwester

Wielkimi krokami nadchodzi Sylwester. My miłośnicy drinków okres ten najczęściej kojarzymy z szampanem. Spróbujcie zatem czegoś wyjątkowego a jednocześnie prostego do przygotowania - koktajlu Champagne.

Składniki

  • Champagne - 12 ml
  • Agnostura bitters - 8-10 kropli
  • Cukier brązowy - 1 kostka
  • Sok z limonki - 15 ml
  • Cytryna - twist ze skórki

Sposób przygotowania drinka

Umieść kostkę cukru w schłodzonym kieliszku do szampana, polej ją angosturą i powoli wlej szampana. Udekoruj drinka twistem ze skórki cytrynowej.

Wystarczająco smaczny aby dać mu like-a?


Możesz polubić także te drinki

Daiquiri

Daiquiri

Oryginalne Daiguiri było mieszanką rumu,soku z limonki i cukru, serwowaną razem z lodem. Kolejny prdukt XIX-wecznego imperializimu, Daiquiri po raz pierwszy pojawił się w kubańskim mieście górniczym o tej samej nazwie.

Przeczytaj więcej o drinku

Margherita (Margarita) - orzeźwiający drink na bazie Tequili

Margherita (Margarita) - orzeźwiający drink na bazie Tequili

Zasmakuj Margarity, popularnego koktajlu pochodzącego z Ameryki Łacińskiej. To zadziwiające, że drink ten, jak i sama tequilla nie były szeroko znane w zachodnim świecie, aż do drugiej połowy XX wieku. Trochę triple sec z limonką ,tequilla i pijemy niesamowity koktajl, który swoją nazwę podobno zawdzięcza legionom kobiet Margaret,Marjory i Margetita, na część których drink ten tak nazwano.

Przeczytaj więcej o drinku

Black Russian / Czarny Rosjanin

Black Russian / Czarny Rosjanin

Black Russian to drink składający się z wódki i likieru kawowego, którym najczęściej jest tutaj Kahlua. Historia Black Russian, w przeciwieństwie do krewnego tego drinka – White Russian, jest w miarę jasna i ustalona. O ile ten “biały Rosjanin” kojarzy się z filmowym “Gościem” z Big Lebowski, o tyle historia i nazwa “czarnego Rosjanina” jest już bardziej drinkowa – pochodzi od nazwy bazowego alkoholu.

Przeczytaj więcej o drinku