Przepis na drink Mojito / Mohito

Mojito / Mohito

Mojito / Mohito

drink Mojito

Mojito (czyt. mohito) – koktajl alkoholowy, pochodzenia kubańskiego na bazie białego rumu o orzeźwiającym, słodko-kwaśno-miętowym smaku. Za pierwowzór mojito uważa się napój pity przez szesnastowiecznego angielskiego korsarza, kapitana Drake'a. Zwykł on pijać tafię – alkohol, uzyskiwany z trzciny cukrowej, z dodatkiem soku z cytryny i mięty. Moment, w którym tafię zastąpił rum to narodziny prawdziwego mojito. Powstanie tego drinka warunkował rozwój techniki destylacji rumu. Ten główny składnik drinka został po raz pierwszy uzyskany najprawdopodobniej na wyspie Barbados. Coraz klarowniejszy, mniej mętny i mocniejszy, rum stał się w XVII i XVIII w. jednym z najważniejszych dóbr handlowych obu Ameryk i przyczynił się do popularyzacji mojito. Dzisiaj mojito to jeden z najsławniejszych drinków na świecie.

Składniki

  • biały rum - 40 ml
  • sok z limonki - 30 ml (połówka limonki)
  • połówka limonki - pokrojona w plasterki
  • mięta - 3-4 liście
  • cukier - 2 łyżeczki
  • woda sodowa -

Sposób przygotowania drinka

Liście mięty ugniatamy z cukrem i sokiem z limonki. Zgodnie z oryginalną recepturą mięta powinna być ugnieciona delikatnie, ale można też ugnieść ją dokładniej. Cukier powinien rozpuścić się w soku.Na dno szklanki typu collins wrzucamy kilka kostek lodu i zalewamy białym rumem.Dolewamy sok z cukrem i miętą i dopełniamy szklankę wodą sodową i dodajemy plasterki limonki.Krok 5. Dekorujemy szklankę plasterkiem limonki, a do środka do drinka wkładamy gałązkę mięty.

Wystarczająco smaczny aby dać mu like-a?


Możesz polubić także te drinki

Blue Hawaiian

Blue Hawaiian

The Blue Hawaiian jest egzotycznym drinkiem na bazie rumu,soku ananasowego,Curacao.

Przeczytaj więcej o drinku

Champagne Normande - wariacja klasycznego Champagne

Champagne Normande - wariacja klasycznego Champagne

Jeśli posmakował Wam koktajl Champagne, możecie spróbować jego brata Champagne Normande.

Przeczytaj więcej o drinku

Blue Lagoon

Blue Lagoon

Kolejna wariacja drinka na bazie wódki tym razem z curucao.Błękitna laguna jest popularnym long drinkiem na lato. Jego łagodny i owocowy smak przypada do gustu zwłaszcza Paniom nie przepadającym za mocnymi alkoholami. Dodatkowym atutem jest ciekawy wygląd niebieskiej toni (stąd oczywiście nazwa drinka).

Przeczytaj więcej o drinku