Blue Kamikaze

Blue Kamikaze

Przepis na drink Blue Kamikaze

Kilka słow wstępu o drinku Blue Kamikaze

Japońska nazwa Kamikadze trafnie opisuje zdradzieckie działanie tego popularnego drinka. Mieszanka wódki, soku cytrynowego i słodkiego likieru powoduje, że alkohol jest niemal niewyczuwalny. Tradycyjne wypijane 4 kieliszki, jeden po drugim mogą być zwodnicze w swoim działaniu. Dlatego jest tak popularny 😉

Blue Kamikadze (Niebieskie Kamikadze)  to stosunkowo prosty, pochodzący z Kalifornii drink, jego skład to zaledwie trzy składniki, dzięki czemu możemy mieć pewność, że zawsze będzie udany. Jego przepis zakłada wykorzystanie tylko trzech składników: 50 ml wódki, 50 ml likieru Blue Curacao, 50 ml soku z limonki lub cytryny oraz lód. Całość wlewa się do shakera i intensywnie wstrząsa. Gotowy do rozlania!

Składniki

  • Wódka - 50 ml
  • Likier Blue Curacao - 50 ml
  • Sok z limonki / cytryny - 50 ml
  • Lód

Sposób przygotowania drinka

Do shakera wrzucamy kilka kostek lodu, zamykamy i potrząsamy żeby shaker się schłodził. Następnie otwieramy i wlewamy sok z cytryny lub limonki, wódkę oraz likier pomarańczowy Blue Curaçao. Gdy mamy już wszystkie składniki w shakerze, zamykamy go ponownie i potrząsamy dynamicznie, starając się trzymać shaker tylko palcami żeby nie przejmował ciepła naszych dłoni. Kiedy składniki schłodzą się i dobrze wymieszają, przelewamy naszego drinka, odcedzając lód do małych kieliszków (jak do wódki) i podajemy po kilka sztuk naszym gościom. Pijemy oczywiście do dna.

Sprawdź nasze najnowsze filmy na kanale