Przepis na drink Daiquiri

Daiquiri

Daiquiri

drink koktajl drinki egzotyczne Popularne drinki i koktajle

Oryginalne Daiguiri było mieszanką rumu,soku z limonki i cukru, serwowaną razem z lodem. Kolejny prdukt XIX-wecznego imperializimu, Daiquiri po raz pierwszy pojawił się w kubańskim mieście górniczym o tej samej nazwie.

Składniki

  • biały rum - 45 ml
  • sok z limonki - 30 ml
  • drobno mielony cukier - 1 łyżeczka

Sposób przygotowania drinka

Starannie wymieszaj składniki w shakerze razem z lodem i przecedź je przez sitko do schłodzonego kieliszka koktajlowego

Wystarczająco smaczny aby dać mu like-a?


Możesz polubić także te drinki

Margherita (Margarita) - orzeźwiający drink na bazie Tequili

Margherita (Margarita) - orzeźwiający drink na bazie Tequili

Zasmakuj Margarity, popularnego koktajlu pochodzącego z Ameryki Łacińskiej. To zadziwiające, że drink ten, jak i sama tequilla nie były szeroko znane w zachodnim świecie, aż do drugiej połowy XX wieku. Trochę triple sec z limonką ,tequilla i pijemy niesamowity koktajl, który swoją nazwę podobno zawdzięcza legionom kobiet Margaret,Marjory i Margetita, na część których drink ten tak nazwano.

Przeczytaj więcej o drinku

Zombie

Zombie

Wypróbuj wyjątkowo bogatego w skladniki drinka Zombie. Jego ponura nazwa nawiązuje bardziej do szalonych naukowców niż barmańskiej sztuki. Jego siła rażenia jest dość znana w egzotycznych kurortach, gdzie odebrała pamięć nie jednemu amatorowi drinków.

Przeczytaj więcej o drinku

Orgasm - koktajl z wyjątkowymi doznaniami

Orgasm - koktajl z wyjątkowymi doznaniami

Historia kiedy i w jakich okolicznościach powstał ten drink owiana jest tajemnicą i pozostawiona naszej wyobraźni ale jednego możemy być pewni. Orgasm został stworzony dla kobiet. Słodki, niezbyt mocny i doskonały do powolnego rozkoszowanie się jego smakiem. Jak widać, posiada wszystkie te cechy, które przedstawicielki płci pięknej cenią sobie w drinkach (i nie tylko :P) najbardziej.

Przeczytaj więcej o drinku