Przepis na drink Blue Kamikaze (Niebieskie Kamikadze)

Blue Kamikaze (Niebieskie Kamikadze)

Blue Kamikaze (Niebieskie Kamikadze)

shot drink drinki z wódką proste drinki Popularne drinki i koktajle

Kamikaze to orzeźwiający shot o błękitnej barwie, którą zawdzięcza likierowi pomarańczowemu Blue Curaçao (czyt. blu curasą), co po portugalsku znaczy „błękitne serce”. Pozostałe składniki to czysta wódka, sok z limonki lub cytryny oraz lód.

Składniki

  • sok z limonki - 20 ml
  • wódka - 20 ml
  • Blue Curacao - 40 ml
  • lód - kilka kostek

Sposób przygotowania drinka

Do shakera wrzucamy kilka kostek lodu, zamykamy i potrząsamy żeby shaker się schłodził. Następnie otwieramy i wlewamy sok z cytryny lub limonki, wódkę oraz likier pomarańczowy Blue Curaçao. Gdy mamy już wszystkie składniki w shakerze, zamykamy go ponownie i potrząsamy dynamicznie, starając się trzymać shaker tylko palcami żeby nie przejmował ciepła naszych dłoni. Kiedy składniki schłodzą się i dobrze wymieszają, przelewamy naszego drinka, odcedzając lód do małych kieliszków (jak do wódki) i podajemy po kilka sztuk naszym gościom. Pijemy oczywiście do dna.

Wystarczająco smaczny aby dać mu like-a?


Możesz polubić także te drinki

Daiquiri

Daiquiri

Oryginalne Daiguiri było mieszanką rumu,soku z limonki i cukru, serwowaną razem z lodem. Kolejny prdukt XIX-wecznego imperializimu, Daiquiri po raz pierwszy pojawił się w kubańskim mieście górniczym o tej samej nazwie.

Przeczytaj więcej o drinku

Orgasm - koktajl z wyjątkowymi doznaniami

Orgasm - koktajl z wyjątkowymi doznaniami

Historia kiedy i w jakich okolicznościach powstał ten drink owiana jest tajemnicą i pozostawiona naszej wyobraźni ale jednego możemy być pewni. Orgasm został stworzony dla kobiet. Słodki, niezbyt mocny i doskonały do powolnego rozkoszowanie się jego smakiem. Jak widać, posiada wszystkie te cechy, które przedstawicielki płci pięknej cenią sobie w drinkach (i nie tylko :P) najbardziej.

Przeczytaj więcej o drinku

Blue Hawaiian

Blue Hawaiian

The Blue Hawaiian jest egzotycznym drinkiem na bazie rumu,soku ananasowego,Curacao.

Przeczytaj więcej o drinku