Przepis na drink Caipirinha/Caipirinia - brazylijska nuta na Twoim podniebieniu

Caipirinha/Caipirinia - brazylijska nuta na Twoim podniebieniu

Caipirinha/Caipirinia - brazylijska nuta na Twoim podniebieniu

drink caipirinia Cachaca

Caipirinha jest narodowym koktajlem Brazylii. Drink ten spopularyzował na świecie Cachaçę, brazylijski destylat soku z trzciny cukrowej. Drink chętnie jest pity w brazylijskich restauracjach, barach oraz w domach. Kiedyś prawie nieznana za granicą, Caipirinha stała się bardziej popularna w ostatnich latach, głównie ze względu na wzrost dostępności wysokiej klasy Cachaçy na rynku światowym. Największym sukcesem Caipirinhy jest uznanie jej za jeden z Oficjalnych Koktajli IBA, dzięki czemu Caipirinha jest jednym z kilku koktajli, które są sporządzane na corocznych Mistrzostwach Świata Barmaństwa WCC, co daje jej niesamowity prestiż i uznanie.

Składniki

  • limonka - 1 sztuka
  • Cachaçca - 75 ml
  • cukier brązowy i biały - 3 łyżeczki
  • kruszony lód - kilka kostek

Sposób przygotowania drinka

Limonkę wyszorować, sparzyć, przekroić na 4 lub 8 części. Wrzucić do wysokiej szklanki, wycisnąć, dodać cukier i dokładnie rozmieszać z sokiem z limonki. Następnie wrzucić pokruszony lód do wysokości 3/4 szklanki. Wlać cachaçę, potrząsnąć. Podawać ze słomką, udekorowane listkami melisy lub mięty.

Wystarczająco smaczny aby dać mu like-a?


Możesz polubić także te drinki

Black Russian / Czarny Rosjanin

Black Russian / Czarny Rosjanin

Black Russian to drink składający się z wódki i likieru kawowego, którym najczęściej jest tutaj Kahlua. Historia Black Russian, w przeciwieństwie do krewnego tego drinka – White Russian, jest w miarę jasna i ustalona. O ile ten “biały Rosjanin” kojarzy się z filmowym “Gościem” z Big Lebowski, o tyle historia i nazwa “czarnego Rosjanina” jest już bardziej drinkowa – pochodzi od nazwy bazowego alkoholu.

Przeczytaj więcej o drinku

White Russian / Biały Rosjanin

White Russian / Biały Rosjanin

Biały Rosjanin to drink, w którym powinny być wyraźnie widoczne dwie warstwy – ciemna i jasna. Jak zwykle u mnie – wyszło trochę inaczej, ale nie wygląd się liczy, a smak – a ten jest bardzo ciekawy.

Przeczytaj więcej o drinku

Blue Lagoon

Blue Lagoon

Kolejna wariacja drinka na bazie wódki tym razem z curucao.Błękitna laguna jest popularnym long drinkiem na lato. Jego łagodny i owocowy smak przypada do gustu zwłaszcza Paniom nie przepadającym za mocnymi alkoholami. Dodatkowym atutem jest ciekawy wygląd niebieskiej toni (stąd oczywiście nazwa drinka).

Przeczytaj więcej o drinku