Przepis na drink Drink Krwawa Mary / Bloody Mary

Drink Krwawa Mary / Bloody Mary

Drink Krwawa Mary / Bloody Mary

drink bloody mary drinki wytrawne proste drinki Popularne drinki i koktajle

Oto najlepszy przykład angielskiego poczucia humoru: koktajl o krwiście czerwonej barwie nazwać imieniem okrutnej królowej Marii Tudor, która "wsławiła" się pogromami protestantów... Jest to przy tym jeden z najpopularniejszych i najbardziej oryginalnych w smaku wytrawnych drinków.

Składniki

  • wódka - 100 ml
  • sok pomidorowy - 300 ml
  • Tabasco -
  • Seler naciowy - 2 łodyżki do dekoracji
  • Sól -

Sposób przygotowania drinka

Do wysokiego naczynia o pojemności jednego litra (nalepiej szklanicy barmańskiej) na kostki lodu wlewamy wódkę i sok pomidorowy. Dodajemy po kilka kropel sosów (ich liczbę uzależiamy od indywidualnych potrzeb) i szczyptę soli. Energicznie mieszamy łyżką. Do niskich szklanek nakładamy po dwie kostki lodu, nalewamy koktajl, posypujemy solą selerową. Jako mieszadełko umieszczamy łodyżkę selera naciowego.

Wystarczająco smaczny aby dać mu like-a?


Możesz polubić także te drinki

Blue Lagoon

Blue Lagoon

Kolejna wariacja drinka na bazie wódki tym razem z curucao.Błękitna laguna jest popularnym long drinkiem na lato. Jego łagodny i owocowy smak przypada do gustu zwłaszcza Paniom nie przepadającym za mocnymi alkoholami. Dodatkowym atutem jest ciekawy wygląd niebieskiej toni (stąd oczywiście nazwa drinka).

Przeczytaj więcej o drinku

Daiquiri

Daiquiri

Oryginalne Daiguiri było mieszanką rumu,soku z limonki i cukru, serwowaną razem z lodem. Kolejny prdukt XIX-wecznego imperializimu, Daiquiri po raz pierwszy pojawił się w kubańskim mieście górniczym o tej samej nazwie.

Przeczytaj więcej o drinku

Cuba Libre - smaki Kuby u ciebie na prywatce

Cuba Libre - smaki Kuby u ciebie na prywatce

Cuba Libre to mieszanka białego rumu z Coca Colą. Drink ten ma niezywkle interesującą historię. Butelkowana coca-cola znana była zaledwie od dziesięciu lat, kiedy uczestniczący w wojnie hiszpańsko-amerykańskiej kawalerzyści Rough Riders zaczeli dolewać do niej rumu i wznosić toast Cuba libre!

Przeczytaj więcej o drinku